Automatyka do bram garażowych

Automaty Optimum i Optimum Eko przeznaczone są do bram garażowych segmentowych i uchylnych. Napędy poruszają się po szynie z listwą zębatą, zasilane są napięciem 24V, mają możliwość regulacji mocy, posiadają funkcję łagodnego startu i zatrzymania (dla bram segmentowych) oraz automatycznego zamknięcia.
Funkcja łagodnego startu i zatrzymania w bramach segmentowych oznacza, że automat łagodnie rozpoczyna pracę i łagodnie się zatrzymuje. W praktyce oznacza to płynną i cichą pracę bramy, sprawne otwieranie i zamykanie bez niepotrzebnych szarpnięć. Automatyczne zamknięcie to samoczynne zamknięcie bramy po ustalonym czasie bez ingerencji użytkownika.
Regulacja mocy to możliwość ustawienia optymalnej siły, potrzebnej do uruchomienia bramy. W przypadku natrafienia na opór podczas zamykania bramy automat zatrzymuje się i wraca do pozycji otwartej.

W skład napędu Optimum wchodzą:
- siłownik,
- centrala sterująca,
- dwa nadajniki zdalnego sterowania z kodem zmiennym,
- diodowe lampki sygnalizacyjne,
- szyna jezdna z listwą zębatą.

W skład napędu Optimum Eko wchodzą:
- siłownik,
- centrala sterująca,
- jeden nadajnik zdalnego sterowania z kodem zmiennym,
- diodowe lampki sygnalizacyjne,
- szyna jezdna z listwą zębatą.

Nadajniki (piloty) dwukanałowe - tzn. jednym nadajnikiem można otworzyć dwie bramy, np. bramę wjazdową i garażową. Można również zamówić nadajnik czterokanałowy.

Wyposażenie dodatkowe mogą stanowić: zasilacz awaryjny (pozwala na pracę napędu w przypadku braku zasilania głównego), odbiornik radiowy (możliwość zaprogramowania większej ilości nadajników), rozblokowanie automatu z zewnątrz (dodatkowy zamek), komplet fotokomórek, zamek szyfrowy, system sterowania GSM.

Automat można stosować do garaży z dodatkowym wejściem lub bez. W ten sposób w razie braku prądu, bramę można otworzyć przez rozblokowanie automatu specjalną dźwignią, z zewnątrz za pomocą dodatkowego zamka montowanego na poszyciu bramy lub stosując zasilacz awaryjny. Urządzenie może współpracować z fotokomórkami.

Design & Copyright 2012 by Rafael